Masaža lahko ključno pripomore k našemu počutju
Pri masaži gre za eno starejših negovalnih tehnik, za katero uporabljamo različne metode pritiskanja, gladenja, drgnenja, gnetenja in tolčenja posameznih mišičnih sklopov ali celotnega telesa. Z njeno pomočjo sprostimo zakrčenost ter pospešimo prekrvavitev kože in mišic, hkrati pa izjemno pripomoremo k telesni in duševni sprostitvi.
Beseda masaža označuje starodavno tehniko zdravljenja in negovanja. Uporabljala že v starodavni Indiji, od tam pa se je razširila na Kitajsko, kjer je, kot oblika zdravljenja, prvič omenjena leta 2700 pred našim štetjem. Kot sestavni del zdravljenja so jo uporabljali tudi v starem Egiptu, od tam se je širila na zahod, v staro Grčijo in Rim. Na našem ozemlju se je verjetno pričela uporabljati veliko kasneje. Švedski zdravnik Per Henrik Ling je v zgodnjem 19. stoletju, na osnovi starih zapisov sestavil metodo masažnih gibov, ki je postala osnova za švedsko masažo, dandanes uporabljano na zahodu.
Masaža celotnega telesa človeško telo obravnavajo celostno. Takšen pristop obsega masažo nog, rok, zgornjega dela prsnega koša, trebuha, hrbta (zadnjice in bokov) ter obraza. Z njim izboljšujemo splošno počutje, vplivamo na kožo in blagodejno vplivamo na izboljšanje pretoka krvi ter posredno živčevje (predvsem vegetativni živčni sistem).
Ponudba večine masažnih centrov vključuje tudi “masažo za dva”, ki je primerna za vse, ki si želijo na željeni tretman pripeljati svojo boljšo polovico, partnerja ali prijatelja. Masaža za pare omogoča istočasno razvajanje za dva, ter je lahko edinstveno romantično doživetje.